Конспект відкритого уроку з української мови у 2 класі
Тема: Урок розвитку зв'язного мовлення . Твір-опис "Зайчик"
Мета: Вчити
дітей добирати влучні слова для висловлення думки; розвивати вміння працювати
над текстом-описом; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до звірів.
Обладнання:
малюнок зайця, картки-підказки, предмети для звукових ефектів, проектор для
показу слайдів, диск з мелодією, іграшка-зайчик.
Хід уроку
І.
Організація учнів до уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми
зробимо ще один крок
В країну
відому, в країну чудову,
Що нас там
чекає й збагачує мову.
Тож сядьте
рівненько, будьте уважні,
Щоб
працювати нам було не тяжко.
ІІ.Робота
над шумною казкою.
-
Діти,
сьогодні до нас на урок завітав незвичайний гість. Хто він?
Спробуйте відгадати загадку, тоді й дізнаєтесь.
Загадка про зайчика.
Швидкі
лапки, куций хвіст,
Довгі вушка
, чорний ніс,
Хліба з рук
бере окрайчик
Сірий і
пухнастий …
( Зайчик )
-
Так,
це зайчик. Він прийшов до нас на урок і приніс казочку про себе.
Але ця казка
незвичайна . Вона потребує озвучування. Уявіть себе на кіностудії. Допоможімо
звукорежисерам доповнити звуковими
ефектами
казочку, яку
я буду зараз читати.
-
У
вас є картки-підказки. Ознайомтеся з ними. Будьте уважні, під час читання казки
я буду показувати якийсь номер. Ви повинні будете зробити ті дії , які вказано під відповідними номерами.
Картка-підказка
( Потрібно: 2 кулькові ручки , пакет,2 дерев яні ложки, стакан і бутилка з водою.)
1- Шарудимо пакетом.
2- Швидко стукаємо кульковими ручками.
3- Стукаємо ложками.
4- Швидко стукаємо кульковими ручками.
5- Шльопаємо руками по ногах.
6- Швидко стукаємо кульковими ручками.
7- Говоримо: « ква-ква-ква»
8- Наливаємо в стакан води.
9- Швидко стукаємо кульковими ручками.
-
Отже,
приготуйтеся слухати казку і виконувати дії.
-Жив собі у
лісі заєць-боягуз. Вийшов одного разу заєць із дому, а їжачок у кущах раптом як
зашурхотить! (1)
Злякався
зайчик – і навтьоки. (2)
Біг, біг і
присів на пеньок відпочити.
А дятел на
сосні як застукає! (3)
Кинувся ЗАЙЧИК
бігти. (4)
Біг, біг,
забіг у саму гущавину, а там сова крилами як заплескала!(5)
Побіг заєць
з лісу до річки. (6)
А на березі
річки жаби сиділи. (7)
Побачили
вони зайця і скік у воду. (8)
Зрадів
заєць, що жаби його злякались,- і сміливо поскакав назад у ліс. (9)
-
Ну,що
, діти, сподобалась казочка?
-
Її якісне сприймання залежало від того як точно
спрацюєте ви , виконуючи озвучування казки.
ІІІ. Робота
над темою уроку.
1. Повідомлення теми і мети уроку.
-Отже, сьогодні ми будемо
працювати над добором влучних слів для висловлення власної думки. І від вашої
точності вибору слів залежатиме якість всієї
роботи на уроці.
2.
Фізкультхвилинка
Зайчик
прудко так стрибає,
Пташка
весело літає,
Швидко лис
десь пробіжить,
Їжачок в
кущах сидить,
Вже з
барлога встав ведмідь…
Цих тваринок
всіх любіть!
3.Бесіда.
- Діти, на
початку уроку ми з вами читали і озвучували казочку. Це був твір .
Які види
творів ви знаєте? ( Твір- розповідь, твір-опис, твір-міркування )
-Що ви про
них знаєте? ( Діти дають загальну характеристику )
Ми сьогодні
будемо працювати над твором-описом. І будемо описувати нашого гостя , який тут
присутній. Так, це зайчик.
До цієї миті
ви бачили його як іграшку, як малюнок, а зараз давайте подивимося який він у
природі. (Слайд №1). Роздивіться уважно.
-
Діти,
з яких частин складається твір-опис? (Діти відповідають)
-
Давайте
докладніше обговоримо частини тексту-опису.(Слайд №2)
4.Робота в
зошитах.( Діти записують число, назву тексту…)
- А робити
опис будемо за планом ,який демонструю на слайді №3.
( Діти
записують його в зошити.)
-
Отже,
почнемо складати опис зайчика. Діти, описуючи зайчика, ви будете підбирати
слова, які найвлучніше йому підходять.
-
А)
Робота над 4 слайдом;( Де живе )
-
Б)
Робота над 5 слайдом;( Косий, бо шия у зайця малорухома, він не може озиратися.
Тому скошує очі.)
-
В)
Робота над 6 слайдом;( Вуха )
-
Г)
Робота над 7 слайдом. (Хвіст )
-
Д)
Опис ніг.Без слайда (порівнюємо передні і задні)
( Заєць – зі старослов янської- СТРИБУН )
Е) Складання речення-висновку.
5.
Словникова робота.
(Розкосі,
куций,у нього…)
6.Колективне
складання твору та самостійний запис його в зошити.
Зайчик живе у лісі.
У нього сіра шубка. Очі у звірятка розкосі.
Він має довгі вуха. Хвостик у зайчика куценький. Передні лапки короткі, а задні
довгі.
Цей лісовий мешканець подобається і дорослим,
і дітям.
( Діти
пишуть під музику.)
7.Зачитування
твору дітьми.
ІV. Оцінювання.
V. Підсумок уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар